پنج شنبه 29 مهر 1400

معرفی ادراه نظارت وبازرسی

معرفی ادراه نظارت وبازرسی در سال 1385 متعاقب گزارش سازمان بازرسی کل کشور در خصوص مشکلات موجود در حوزه نظارت بر تجهیزات پزشکی پیشنهاد تشکیل اداره نظارت و بازرسی توسط اداره کل به وزیر محترم وقت طی نامه شماره 11822 مورخ 5/2/85 ارسال گردید و با توجه به موافقت وزیر محترم وقت این اداره تشکیل گردید.
هدف از تشکیل این اداره، نظارت و بازرسی موثر در حوزه های تولید، واردات، قیمت‌گذاری، توزیع و عرضه و صادرات تجهیزات پزشکی به منظور اصلاح و ارتقاء فرآیندهای فوق که منجربه ایجاد احساس امنیت در جامعه و کلیه ذینفعان در حوزه های فوق الذکر گردد.
 • برنامه ريزي جهت بازديد و بازرسي هاي ميداني از کلیه شرکت های تجهیزات پزشکی و همچنین دانشگاههاي علوم پزشكي و خدمات بهداشتی درمانی و مراکز وابسته و همچنین سایر مراكز درماني وابسته به سازمان تامین اجتماعی، نیروهای مسلح، خصوصی و خیریه با همكاري كارشناسان مرتبط ساير ادارات.
 • بررسی وکارشناسی قیمت تجهیزات وملزومات پزشکی تولید داخل و وارداتی از اهم مسئولیت های واحد قیمت گذاری اداره نظارت و بازرسی می باشد .
 • ایجاد دسترسی دانشگاههای علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی و مراکز درمانی و عموم مردم به قیمت ملزومات پزشکی ازطریق بخش مربوطه برروی سایت اداره کل و نیز واحد قیمت گذاری اداره نظارت و بازرسی
 • ساماندهی شبکه توزیع و عرضه تجهیزات و ملزومات پزشکی- نظارت و پایش نحوه توزیع و عرضه اقلام مشمول ارز دولتی ازطریق سامانه ثبت (جدید)
 • پیشگیری و مبارزه با قاچاق تجهیزات و ملزومات پزشکی به منظور حمایت از تولید کننده های داخلی
 • نظارت بر اجرای الصاق برچسب اصالت بر اقلام مشمول برچسب مذکور
 • ساماندهی شبکه قانونی توزیع و عرضه تجهیزات وملزومات پزشکی جهت جلوگیری از عرضه اقلام پزشکی بی کیفیت و فاقد مجوزهای قانونی از این اداره کل و همچنین جلوگیری و مبارزه با قاچاق تجهیزات پزشکی

مخاطبین

 1. دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سراسر کشور و کلیه مراکز تابعه
 2. مراکز درمانی وابسته به سازمان تامین اجتماعی، نیروهای مسلح
 3. کلیه مراکز درمانی خصوصی و خیریه
 4. کلیه صاحبان حرف پزشکی شامل : آزمایشگاه ها، مطب ها، کلینیک های پزشکی و دندان پزشکی و داروخانه ها و...
 5. بیماران و مصرف کنندگان
 6. شرکت های واردکننده، تولیدکننده، توزیع کننده، اصناف
 7. مراجع قضایی( دادسراها، دادگاه های عمومی و انقلاب، مجتمع های قضایی، سازمان تعزیرات حکومتی و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (ناجا))
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  4,265,792
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386