تاريخ : بيست و يکم مرداد 1397
ساعت : 21:09
کد : 3128
امضای تفاهم نامه بین وزارت بهداشت و سازمان انرژی اتمی انجام شد؛
تسهیل روند اجرایی صدور مجوز ورود و ترخیص تجهیزات پزشکی
روند اجرایی صدور مجوز ورود و ترخیص تجهیزات پزشکی و همکاری های علمی و فنی بین وزارت بهداشت و سازمان انرژی اتمی ایران با امضای تفاهم نامه ای بین دکتر مسائلی مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت و مهندس خوشمکانی سرپرست دفتر حفاظت در برابر اشعه سازمان انرژی اتمی ایران، تسهیل می شود.
به گزارش وبدا، این تفاهم نامه در 12 ماده تهیه شده و برای مدت زمان یک سال دارای اعتبار است که در صورت توافق طرفین قابل تمدید خواهد بود.

بر اساس ماده یک این تفاهم نامه بررسی و صدور مجوز ورود و ترخیص دستگاههای تصویربرداری تشخیصی شامل کلیه رادیوگرافی های دندان، کلیه تجهیزات رادیولوژی ساده و مداخله ای، سنگ شکن های کلیه، دانسیتومتر استخوان، فلوروسکوپی، ماموگرافی، سی تی اسکن، آنژیوگرافی، CARM، کلیه تجهیزات لیزر پزشکی، MRI و کلیه قطعات یدکی وابسته (تیوب های اشعه ایکس پرتوتشخیصی و مولدهای لیزر) از طریق اداره کل تجهیزات پزشکی صورت پذیرفته و همزمان با اعلام موافقت به گمرک یا وزارت صنعت، معدن و تجارت، موارد جهت ثبت در بانک اطلاعاتی منابع پرتو، به صورت سیستمی (وب سرویس لحظه ای بر خط) به دفترحفاظت در برابر اشعه اعلام می شود. دفتر حفاظت در برابر اشعه بلافاصله مراتب را به صورت وب سرویس به نهاد ذی ربط اعلام خواهد کرد.
ادامه بندهای تفاهم نامه در پیوست خبر قابل مشاهده می باشد.
http://www.behdasht.gov.ir/179853
مشاهده متن تفاهم نامه بین وزارت بهداشت و سازمان انرژی اتمی در حوزه تجهیزات پزشکی