تاريخ : بيست و ششم شهريور 1397
ساعت : 18:40
کد : 3222
با حکم وزیر بهداشت؛
سرپرست هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران منصوب شد/ قدردانی از خدمات دکتر قریب
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر حمید درفشی را به عنوان سرپرست هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران منصوب کرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر حمید درفشی را به عنوان سرپرست هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران منصوب کرد.

به گزارش وبدا، متن این حکم به شرح زیر است:
جناب آقای دکتر حمید درفشی به استناد ماده 2 قانون هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران مصوب مورخ 21/6/1378 مجلس شورای اسلامی و با توجه به تعهد، تجربه و سوابق اجرایی جنابعالی و انتخاب اعضای هیات امنا در جلسه مورخ 1397/06/25 به موجب این ابلاغ و با حفظ سمت به عنوان سرپرست هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران منصوب می شوید تا با استعانت از خداوند متعال و با رعایت جوانب شرعی و قانونی در جهت تحقق اهداف و وظایف هیات امنا برای توسعه کمی و کیفی خدمات سلامت در جامعه بخصوص مراکز دانشگاهی اهتمام ورزید. در این خصوص اهم انتظارات به شرح ذیل می باشد:
1. بکارگیری تمامی ظرفیت های قانونی هیأت امناء در جهت تحقق اهداف و برنامه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
2. برنامه ریزی لازم برای بهره وری و مدیریت بهینه منابع موجود با تامین نیازهای دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز تابعه
3. برنامه ریزی برای توسعه کمی و کیفی فعالیت های بازرگانی هیات امنا و واحدهای زیرمجموعه با نگاه اقتصاد مقاومتی
4. برنامه ریزی برای ایجاد و بهره مندی از توان مندی های شرکت های دانش بنیان و مراکز تحقیقاتی برای تقویت تولیدات داخلی
5. برنامه ریزی و پیگیری موثر در جهت تقویت تولید ملزومات و تجهیزات پزشکی با رویکرد انتقال تکنولوژی به کشور
6. ایجاد سازوکارهای بازرگانی مناسب برای انجام ماموریت های هیات امنا در قالب بنگاه های اقتصادی کارآمد
امید است با اتکال به خداوند متعال در انجام شایسته وظایف با رعایت قانون مداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق و سرافراز باشید.

قدردانی از خدمات دکتر قریب
وزیر بهداشت همچنین در پیامی از تلاش و خدمات دکتر حسین قریب در مدت تصدی ریاست هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران قدردانی کرد.
متن این پیام به شرح زیر است:
برادر گرامی جناب آقای دکتر حسین قریب خدمت گزاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فرصتی مغتنم و نعمتی بزرگ است که خداوند متعال به بندگان برگزیده خویش عطا می فرماید. لذا بدین وسیله از خدمات ارزشمند و تلاش مستمر و شایسته شما در مدت تصدی مسئولیت ریاست هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران صمیمانه تشکر و قدردانی می نمایم. امید است همواره به عنوان یکی از نیروهای ارزشمند در نظام سلامت موفق و پیروز باشید.
http://www.behdasht.gov.ir/181191