تاريخ : سوم بهمن 1397
ساعت : 20:38
کد : 3754
در نامه ای از سوی سرپرست وزارت بهداشت به روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور تاکید شد؛
پرهیز از سفارش و واردات هرگونه تجهیزات پزشکی و مواد مصرفی مشابه تولید داخل
سرپرست وزارت بهداشت در نامه ای به روسای دانشگاه علوم پزشکی کشور ضمن تاکید بر پرهیز از سفارش و واردات هرگونه تجهیزات پزشکی و مواد مصرفی که تولید مشابه داخل دارد، واردات این کالاها را موجب دلسردی صنعت گران و تولیدکنندگان داخلی برشمرد.
به گزارش وبدا، سرپرست وزارت بهداشت در نامه ای به روسای دانشگاه علوم پزشکی کشور ضمن تاکید بر پرهیز از سفارش و واردات هرگونه تجهیزات پزشکی و مواد مصرفی که تولید مشابه داخل دارد، واردات این کالاها را موجب دلسردی صنعت گران و تولیدکنندگان داخلی برشمرد.

متن این پیام به شرح زیر است؛

روسای محترم دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی کشور، بنا به گزارشات واصله، بعضی از دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی علیرغم وجود تجهیزات پزشکی ساخت داخل که از نظر استانداردها نیز تایید شده و مورد قبول می باشد، با مصوبه هیات امنا اقدام به سفارش و خرید تجهیزات و مواد مصرفی وارداتی می نمایند.

ضمن احترام به کلیه اعضای محترم هیات امنای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی که بدون شک همگی از دلسوزان کشور هستند، اینگونه تصمیمات ضمن مغایرت با دستورات و توصیه های مقام معظم رهبری و رییس جمهور محترم در حمایت از تولیدات داخلی باعث دلسردی صنعت گران و تولیدکنندگانی خواهد شد که به سختی در راستای خودکفایی کشور تلاش می نمایند.

لذا از کلیه عزیزان تقاضا می شود، با نظارت مستمر بر خریدهای مذکور، از سفارش و واردات هرگونه تجهیزات پزشکی و مواد مصرفی که تولید مشابه داخل دارد به شدت پرهیز نمایند. توفیق آن عزیزان را در کمک به تولید و اشتغال زایی کشور در کنار خدمت به مردم عزیزمان در عرصه سلامت از خداوند بزرگ آرزومندم.

دکتر سعید نمکی
سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی