تاريخ : دوم ارديبهشت 1398
ساعت : 17:23
کد : 3958
وزیر بهداشت قبل از عزیمت به عراق:
تفاهم نامه هایی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی با عراق امضا می شود
وزیر بهداشت گفت:در حوزه های دارو و تجهیزات پزشکی می توانیم حجم زیادی از نیازهای دارویی کشور عراق را تامین کنیم و باید حجم مبادلات میان دو کشور عراق و ایران از ۲۰۰ میلیون دلار تجاوز کند.
وزیر بهداشت قبل از عزیمت به عراق با اشاره به وجود مشترکات بسیار میان ایران و عراق به خصوص در زمینه های بهداشتی، درمانی و دارویی، گفت: هر ساله تعداد زیادی از زائرین اربعین به کشور عراق سفر می کنند و همچنین زائرین عراق به کشور ما سفر می کنند و به همین دلیل باید به توریسم سلامت توجه ویژه شود.

دکتر سعید نمکی قبل از عزیمت به عراق و در گفت و گو با وبدا، ضمن اشاره به مشکلات و مسائل مشترک بهداشتی به عنوان یکی از موضوعات مورد بررسی در این سفر، افزود: همچنین در حوزه های دارو و تجهیزات پزشکی می توانیم حجم زیادی از نیازهای دارویی کشور عراق را تامین کنیم و باید حجم مبادلات میان دو کشور عراق و ایران از ۲۰۰ میلیون دلار تجاوز کند اما در حال حاضر میزان مبادلات میان دو کشور کمتر از ۳۰ میلیون دلار است.

دکتر نمکی در پایان گفت: در این سفر با وزرای بهداشت و علوم در حوزه درمان و آموزش و با وزیر تجارت عراق در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی ملاقات و نشست هایی خواهیم داشت و در این حوزه ها تفاهم نامه هایی را امضا خواهیم کرد. همچنین در حوزه مبارزه با مواد مخدر هم، از اعضای ستاد مبارزه مواد مخدر در این سفر ما را همراهی خواهند کرد.

http://www.behdasht.gov.ir/189294