تاريخ : بيست و ششم ارديبهشت 1398
ساعت : 15:30
کد : 4007
مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی:
ذخیره استراتژیک نخ جراحی برای عمل های خاص انجام شد
ذخیره استراتژیک نخ جراحی برای عمل های خاص از سال گذشته فراهم شده و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.
به گزارش ایرنا، مهندس سید حسین صفوی مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی گفت: ذخیره استراتژیک نخ جراحی برای عمل های خاص از سال گذشته فراهم شده و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

سیدحسین صفوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نخ جراحی، تولید داخلی دارد و عموم کاربردهای آن در جراحی از سوی تولیدکنندگان داخلی پوشش داده می شود. وی اضافه کرد: مواد اولیه تولید نخ های جراحی داخلی تامین شده و خط تولید آن نیز فعال است پس از بابت کمبود آن جای نگرانی نیست. با این وجود برای انجام برخی عمل های تخصصی نیاز به واردات این کالا داریم بنابراین ذخیره استراتژیک انجام شد.

مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی تصریح کرد: اگر مراکز درمانی با حواله این اداره اقدام به تامین نخ جراحی کنند، هیچ عملی به دلیل نبود نخ جراحی کنسل نمی شود.

صفوی خاطرنشان کرد: برای واردات نخ های جراحی نیز تامین ارز انجام شده است. هرچند مشکلات بانکی تحت تاثیر تحریم وجود دارد اما برنامه ریزی برای ذخیره استراتژیک تجهیزات و ملزومات پزشکی انجام می شود.

وی در ادامه به باتری قلب اشاره کرد و یادآور شد: همچنین با اینکه ضربان ساز (پیس میکر Pacemaker) و دفیبریلاتور قلبی داخلی (آی سی دی ICD) گران قیمت هستند و از سوی کمپانی های معدود و محدود تولید می شوند اما ذخیره آن نیز انجام شده است.

صفوی تصریح کرد: ذخیره استراتژیک روی عموم تجهیزات پزشکی انجام می شود با این حال بیمارستان ها باید در مورد مصرف تجهیزات دقت کنند و استفاده از تجهیزات از روی نظم باشد.

http://www.irna.ir/fa/News/83315525