تاريخ : بيست و هفتم تير 1398
ساعت : 18:45
کد : 4026
اداره فناوری اطلاعات تجهیزات پزشکی اعلام کرد:
لزوم "تایید" و یا "رد" کالاهای ارجاع شده در سامانه توزیع کالای مشمول ارز نرخ رسمی در پورتال imed.ir توسط کاربران مراکز درمانی، آزمایشگاه ها، دندانپزشکی ها، شرکت های توزیع کننده و اصناف
مهندس شهبازی از وجود امکان رد و تایید کالاهای مشمول دریافت ارز نرخ رسمی در سامانه توزیع تجهیزات و ملزومات پزشکی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی، مهندس رویا شهبازی رئیس اداره فناوری اطلاعات تجهیزات پزشکی گفت: باتوجه به الزام استفاده از سامانه توزیع کالای مشمول دریافت ارز نرخ رسمی توسط تامین کنندگان و توزیع کنندگان مرتبط با تجهیزات و ملزومات پزشکی که در اطلاعیه های قبلی در سال 1397 ابلاغ گردیده است، به اطلاع می رساند که این امکان فراهم گردیده است که کاربران تمامی مراکز درمانی، آزمایشگاه ها، دندانپزشکی ها، شرکت های توزیع کننده و اصناف کالاهای دریافتی خود را در کارتابل مشاهده نموده و در صورت عدم صحت درستی، با زدن "کلید رد اطلاعات" ، آنرا به کارتابل ارسال کننده برگردانند.

وی افزود: این موضوع طی بخشنامه شماره 664/20659 مورخ 1398/03/19 به صندوق پیام کارتابل الکترونیکی شرکتها در پورتال imed.ir به شرح ذیل ابلاغ گردیده است.

مدیرعامل /مسئول فنی محترم شرکت های وارد کننده ، تولیدکننده، توزیع کننده و اصناف
موضوع: الزام درج اطلاعات در سامانه توزیع کالای مشمول دریافت ارز نرخ رسمی

با سلام و احترام؛

باتوجه به الزام استفاده از سامانه توزیع کالای مشمول دریافت ارز نرخ رسمی توسط تامین کنندگان و توزیع کنندگان مرتبط با تجهیزات و ملزومات پزشکی، این امکان فراهم گردیده است که تمامی کالاهای دریافتی خود را در کارتابل مشاهده نموده و در صورت عدم صحت درستی آن با زدن "کلید رد اطلاعات" به کارتابل ارسال کننده برگردانند.

تمامی کاربری های مراکز درمانی، آزمایشگاه ها، دندانپزشکی ها، شرکت های توزیع کننده و اصناف، دسترسی جهت " رد یا تایید " کالاهایی که توسط تامین کنندگان به آنها اطلاق شده است را نیز خواهند داشت.

قابل ذکر است که در صورتی که تامین کننده سند توزیعی به اشتباه برای یکی از ذینفعان ارسال کند، با " رد " توسط آنها سند توزیع حذف می گردد و موجودی مجدد به کارتابل تامین کننده باز می گردد.

در صورتی که شرکتهای تامین کننده و توزیع کننده نسبت به ثبت سند توزیع اقدام نکنند و در سیستم مشخص نباشد، فرض بر این خواهد بود که شرکت به تعداد موجودی فعلی کالا برای تامین کشور خواهد داشت و مسئولیت آن را نیز عهده دار خواهد بود.