تاريخ : نهم خرداد 1398
ساعت : 23:35
کد : 4029
در گفتگو سرگروه تصویربرداری، اپتیک و لیزر اداره کل تجهیزات پزشکی با ایلنا مطرح شد؛
در حال حاضر هیچ مشکل خاصی در خصوص واردات تجهیزات رادیوتراپی وجود ندارد
مهندس نجفی از عدم وجود اختلال و واردات تجهیزات رادیوتراپی توسط شرکت‌های وارد کننده برای مراکزی مانند بنیاد بیماری‌های خاص خبر داد.
به گزارش روابط عمومی ادراه کل تجهیزات و ملزومات پزشکی به نقل از ایلنا، اداره کارشناسی تجهیزات پزشکی از عدم وجود اختلال و واردات تجهیزات رادیوتراپی توسط شرکت‌های وارد کننده برای مراکزی مانند بنیاد بیماری‌های خاص خبر داد.

مهندس مجتبی نجفی سرگروه تصویربرداری، اپتیک و لیزر اداره کل تجهیزات پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در واکنش به اظهارات دبیر انجمن رادیو تراپی مبنی بر اینکه به دلیل تحریم‌ها ورود دستگاه‌های جدید رادیوتراپی با اختلال مواجه شده‌است، گفت: در حال حاضر هیچ مشکل خاصی در خصوص واردات تجهیزات رادیوتراپی وجود ندارد و شرکت‌های وارد کننده دستگاه‌های مورد نیاز را برای مراکزی مانند بنیاد بیماری‌های خاص وارد می‌کنند.

وی با بیان اینکه واردات دستگاه‌های شتاب‌دهنده و تجهیزات در حوزه رادیوتراپی مانند گذشته در حال انجام است، تصریح کرد: در حال حاضر از طرف شرکت‌های نماینده درخواست وجود دارد و این دستگاه‌ها وارد می‌شود، البته مشکلاتی در خصوص تامین ارز نیز وجود دارد، اما در حد بحران نیست.

او ادامه داد: در حال حاضر برای قطعات یدکی این دستگاه‌ها ارز دولتی یعنی دلار 4200 تومان اختصاص داده می‌شود و برای خرید کامل دستگاه‌ها نیز از ارز نیما استفاده می‌شود و براساس نیاز مراکز شرکت‌های تامین کننده این دستگاه‌ها را وارد می‌کنند.

سرگروه تصویربرداری اداره کل تجهیزات پزشکی درباره تاثیر تحریم‌ها بر واردات دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی گفت: گرچه تحریم‌های یک طرفه بر روی تبادلات مالی همه موارد از جمله حوزه تجهیزات دارو تاثیرگذار بوده است، اما در حال حاضر از نظر تامین دستگاه‌های رادیوتراپی با مشکلی مواجه نیستیم.

https://www.ilna.ir