تاريخ : هجدهم خرداد 1398
ساعت : 03:00
کد : 4047
رئیس اداره صادرات تجهیزات پزشکی و مسئول هماهنگی نمایشگاه های داخلی و خارجی حوزه تجهیزات پزشکی اعلام کرد:
ویژگی های نمایشگاه ایران هلث 2019/ افزایش 30 درصدی حضور تولیدکنندگان ایرانی/رونمایی از 23 محصول تولید داخل با حضور وزیر بهداشت/برگزاری همایش مدیران تجهیزات پزشکی دانشگاهها و 15 کارگاه علمی و آموزشی
مهندس مهدوی ویژگی های نمایشگاه تجهیزات پزشکی ایران هلث 2019 را اعلام کرد.
به گزارش وبدا ، مهندس سیدآصف مهدوی رئیس اداره صادرات تجهیزات پزشکی و مسئول هماهنگی نمایشگاه های داخلی و خارجی حوزه تجهیزات پزشکی در خصوص ویژگی های نمایشگاه تجهیزات پزشکی ایران هلث 2019، موارد ذیل را بیان نمود.

وی گفت: متراژ فضای نمایشگاه امسال  ٣٥٠٠٠ مترمربع می باشد و شاهد  ٢٠ درصد رشد نسبت به سال قبل می باشیم که مربوط به استقبال حضور شرکت های داخلی و ایرانی است.

مهدوی افزود: حضور قدرتمند تعداد شرکت های تولید کننده داخلی نسبت به سال گذشته ٣٠ درصد افزایش داشته و تعداد شرکت های داخلی ٤٨٦ شرکت و ٢٨ شرکت نمایندگی داخلی است.

وی  از آیین رونمایی از 23 محصول تجهیزات و ملزومات پزشکی ساخت ایران که با بهرمندی از تکنولوژی و فناوری روز دنیا برای اولین بار در ایران تولید و مجوز وزارت بهداشت را دریافت کرده اند، با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نمایشگاه ایران هلث 2019 خبر داد.

مهندس مهدوی در ادامه بیان کرد: علی رغم تحریم های ظالمانه و یکجانبه آمریکا، شرکت های خارجی از 15 کشور ایتالیا، چین، پاکستان، کره، هند و ترکیه در بخش سالن های کشورهای خارجی در نمایشگاه حضور خواهند داشت و 41 هیات اعزامی از کشورهای مختلف که دعوت از آنها با همکاری معاونت علمی و فنآوری ریاست جمهوری و سازمان توسعه تجارت ایران صورت گرفته است از نمایشگاه بازدید و با طرف های ایرانی مذاکراتی خواهند داشت.

همچنین وی برگزاری بیست و نهمین همایش مدیران تجهیزات پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی کشور با هدف ارتقاء نظارت بر توزیع و عرضه ، نگهداشت و مدیریت تأمین تجهیزات و ملزومات پزشکی در تاریخ 20 خرداد ماه 1398 و گردهمایی مدیران شرکت‌های کنترل کیفی تجهیزات پزشکی کشور با هدف هم‌اندیشی و ارتقا جایگاه کنترل کیفی تجهیزات پزشکی در تاریخ 21 خرداد 1398 و برگزاری 15 کارگاه علمی و آموزشی در طول مدت نمایشگاه ایران هلث 2019 را از دیگر ویژگی های نمایشگاه مذکور برشمرد.

رئیس اداره صادرات تجهیزات پزشکی و مسئول هماهنگی نمایشگاه های داخلی و خارجی حوزه تجهیزات پزشکی گفت: با برنامه ریزی به عمل آمده اداره کل تجهیزات پزشکی نیز در طول مدت برگزاری نمایشگاه در غرفه خود در سالن شماره 6 با حضور کارشناسان منتخب، پاسخگوی بازدیدکنندگان از نمایشگاه در خصوص سوالات و فرآیندهای تولید، صادرات، واردات و توزیع تجهیزات و ملزومات پزشکی خواهد بود. همچنین نشست هم اندیشی و جلسه پرسش و پاسخ مدیرکل تجهیزات پزشکی و روسای ادارات اداره کل تجهیزات پزشکی با شرکت های تجهیزات پزشکی در حاشیه برگزاری نمایشگاه ایران هلث 2019 نیز در تاریخ 21 خرداد ماه از ساعت 14/30 الی 15/30 در آمفی تئاتر سالن 35 تشکیل خواهد شد.

مهدوی افزود: ارتقای کیفیت در عناوین کارگاه های آموزشی و افزایش تعداد آنها نسبت به دوره های قبلی، افزایش حضور تولیدکنندگان داخلی و شرکت های دانش بنیان و حضور قذرتمند استارت آپها در نمایشگاه، ارتقا کیفیت شاخص های برگزاری نمایشگاه از مشخصات دیگر روی نمایشگاه ایران هلث 2019 است.

وی بیان کرد: تولید اولین کتاب دیجیتال صنعت نمایشگاهی ایران با رویکرد اقتصاد مقاومتی و عدم مصرف کاغذ از سوی مجری نمایشگاه یکی دیگر از نکات مثبت این دوره می باشد.

مهندس مهدوی در پایان از ثبت نام 1500 نفر جهت شرکت در کارگاه های علمی و آموزشی تا این لحظه خبر داد.

لازم به ذکر است، بیست و دومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دارو و آزمایشگاهی (ایران هلث 2019) در تاریخ 19 تا 22 خرداد در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران با شعار نمایشی "بی‌نظیر برای ارتقای سلامت جامعه" برگزار خواهد شد.

http://www.behdasht.gov.ir/191355