تاريخ : نوزدهم تير 1398
ساعت : 10:10
کد : 4101
رئیس گروه تحقیق و توسعه تجهیزات پزشکی اعلام کرد:
برگزاری سومین سمپوزیوم پوست، ترمیم سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی/ پنجشنبه 20 تیرماه 1398/ مرکز آموزشی و درمانی شهید مطهری دانشگاه علوم پزشکی تهران
«سومین سمپوزیوم پوست، ترمیم، سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی» با برگزاری 4 کارگاه تخصصی برگزار می شود.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی، دکتر افروز لطیفی رئیس گروه تحقیق و توسعه تجهیزات پزشکی اعلام کرد: سومین «سمپوزیوم پوست، ترمیم، سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی» با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوی های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 20 تیرماه سال جاری در مرکز آموزشی و درمانی شهید مطهری دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود.

آشنایی محققان با حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی و اطلاع از جایگاه کشور را باید یکی از دستاوردهای برگزاری این سمپوزیوم دانست. البته حضور شرکت های دانش بنیان فعال در آن نیز بستر مناسبی برای تجاری‌سازی محصولات این حوزه فراهم می کند.

همزمان با برگزاری این سمپوزیوم محققان برجسته این حوزه در آن سخنرانی می کنند و به بیان چشم انداز این حوزه و معرفی محصولات آن می پردازند. همچنین برگزاری 4 پنل تخصصی در خصوص جایگاه و اهمیت این حوزه یکی دیگر از برنامه های این رویداد است.

4 کارگاه تخصصی نیز همزمان با این سمپوزیوم برپا می شود تا شاهد گسترش فعالیت های محققان و آشنایی بیشتر با این حوزه باشیم که شامل عناوین «کارگاه روش های کشت و فرآوری فیبروبلاست و ملانوسیت برای استفاده درمانی در بیماری های پوستی»، «نانوفت گرفت»، «ریسل تراپی» و «بی سلول کردن بافت» است.

تازه ها و کاربردهای سلول بنیادی و مهندسی بافت در حوزه پوست و ترمیم، کارآزمایی های بالینی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در حوزه پوست و ترمیم، اولویت های تحقیقات، فناوری و پایان نامه ها این حوزه، محصولات سلولی و پزشکی بازساختی شرکت های دانش بنیان در حوزه پوست و ترمیم از محورهای این سمپوزیوم است.همچنین این سمپوزیوم دارای امتیاز بازآموزی است.

http://isti.ir/index.aspx?pageid=172&newsview=45134