تاريخ : بيست و ششم تير 1398
ساعت : 17:57
کد : 4133
رئیس اداره تجهیزات و فرآورده های آزمایشگاهی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی اعلام کرد:
برگزاری سی و ششمین جلسه کمیته تخصصی تجهیزات و فرآوده های آزمایشگاهی IVD/ اعلام اقلام استراتژیک IVD به منظور برنامه ریزی های آتی/ گزارش برقراری دسترسی آزمایشگاهها به سامانه های تجهیزات پزشکی
سی و ششمین جلسه کمیته تخصصی تجهیزات و فرآوده های آزمایشگاهی IVD و دومین جلسه آن در سال 1398 در تاریخ 1398/04/25 تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات پزشکی، محمد علی حیدری رئیس اداره تجهیزات و فرآورده های آزمایشگاهی گفت: سی و ششمین جلسه کمیته تخصصی تجهیزات و فرآوده های آزمایشگاهی IVD و دومین جلسه آن در سال 1398 در تاریخ 1398/04/25 تشکیل شد.

وی افزود: در این جلسه پیرو انتشار فهرست کیت ها و فرآورده های آزمایشگاهی و لوازم مصرفی IVD با نرخ ارز رسمی در انبار مجازی پورتال imed.ir ، توضیحاتی به اعضای کمیته ارائه گردید که دکتر سمیعی مدیرکل آزمایشگاه مرجع سلامت نیز پیشنهاد افزوده شدن برند و تعداد را جهت امکان بهره برداری بهتر ذینفعان از این اطلاعات مطرح نمودند.

حیدری ادامه داد: همچنین از نمایندگان حاضر کمیته های تخصصی در خواست شد نظرات خود را در خصوص اعلام اقلام استراتژیک IVD به منظور برنامه ریزی های آتی به اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی اعلام نمایند.

وی افزود: با توجه به اینکه در جلسه قبلی مقرر شده بود اطلاعات کاربری آزمایشگاهها جهت دسترسی به سامانه های اداره کل تجهیزات پزشکی توسط انجمنها در اختیار آزمایشگاههای زیر مجموعه قرار گیرد، گزارشی از روند انجام آن توسط نماینده یکی از انجمنها ارائه شد.

رئیس اداره تجهیزات و فرآورده های آزمایشگاهی در پایان بیان کرد: در جلسه کمیته در خصوص تعدادی از درخواستهای ثبت اقلام POCT و سیاستهای کمیته در اینباره بحث و تبادل نظر شد که نتایج آن اطلاع رسانی خواهد شد.