تاريخ : هفدهم مرداد 1398
ساعت : 20:52
کد : 4178
وزیر بهداشت در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار:
خبرنگاران، قلمشان را به سیاست زدگی آلوده نکنند/ درهای وزارت بهداشت همیشه به روی خبرنگاران باز است
وزیر بهداشت گفت: وزارت بهداشت و خبرنگاران در راستای تغییر سبک زندگی مردم و ارتقای شاخص های بهداشتی و سلامتییمردم، یک تیم هستند.
به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در مراسم روز خبرنگار، اظهار کرد: وزارت بهداشت و خبرنگاران در راستای تغییر سبک زندگی مردم و ارتقای شاخص های بهداشتی و سلامتییمردم، یک تیم هستند.

وزیر بهداشت گفت: امروز بیش از هر روزی، نیاز به خبرهای اثربخش و تلاش های راستین اهل رسانه داریم و به همین دلیل، اصحاب رسانه را به یاری می طلبیم.

دکتر نمکی خطاب به خبرنگاران حوزه سلامت، تصریح کرد: سعی کنید تا خبرسان مشکلات مردم به ما باشید. به مدیران روابط عمومی دانشگاه ها نیز تاکید کرده ام که شما روابط عمومی وزیر نیستید، بلکه روابط عمومی وزارت بهداشت هستید و باید حتی خدمات یک بهورز در دورترین نقاط کشور را به گوش مردم برسانید؛ چراکه اصحاب رسانه زبان گویای مردم هستند و به کمک اصحاب رسانه باید گفتمان دو سوی با مردم ایجاد کنیم.

وزیر بهداشت افزود: از اصحاب رسانه چند خواسته دارم؛ قلمی که در اختیار دارید، موهبتی الهی است که خداوند در کتاب مقدسمان به آن سوگند خورده است. بنابراین، باید قدر و منزلت آن را بدانید و این قلم را به سیاست زدگی و جریان های خاص آلود نکنید. اگر جریده ای بخواهد ماندگار باشد، فقط باید حق بنویسد.

دکتر نمکی با بیان اینکه امروز روز وحدت ملی است، خاطرنشان کرد: چراکه دشمنان قسم خورده ما امروز در کنار یکدیگر هستند. باید با تقویت وحدت ملی از آسیب پذیری کشور در برابر این دشمنان جلوگیری کنیم.

وزیر بهداشت بیان کرد: چالش امروز نظام سلامت، بیماری‌ های غیرواگیر است، بیماری ‌هایی که دیگر نمی توان با واکسن آنها را درمان کرد. روزی با ۵ دلار کودکانمان را در برابر ۶ بیماری مهلک مسری قابل پیشگیری با واکسن، واکسینه می‌کردیم، اما امروز، یک دوره شیمی درمانی و بستری در بخش ICU، معادل هزینه واکسیناسیون صدها کودک است. لذا، اصحاب رسانه می توانند در کاهش آمار بیماری های غیر واگیر کمک های شایانی کنند.

دکتر نمکی با بیان اینکه بسیج ملی کنترل فشارخون که با کمک اصحاب رسانه به خوبی پیش رفت، یک رکورد تاریخی در حوزه سلامت و کشور محسوب می شود، تصریح کرد: بسیج‌ های دیگری در حوزه دیابت، تغییر سبک زندگی و بهداشت روان در پیش داریم که با همراهی اصحاب رسانه، این مسیر را نیز به خوبی طی خواهیم کرد. برای تغییر شیوه زندگی مردم نیازمند کمک‌های شما خبرنگاران و اصحاب رسانه هستیم و بدون اصحاب رسانه نمی‌توانیم این اهداف را پیش برویم.

وزیر بهداشت بیان کرد: امروز از همکارم دکتر داوودی می خواهم در دفترم یک پیام گیر مستقل برای شنیدن صدای خبرنگاران ایجاد کند تا هر شب صدای خبرنگاران را بشنوم و آنها مشکلات مردم را به ما منتقل کنند.

دکتر نمکی تاکید کرد: هرگز با خبرنگاری نامهربانی نمی کنم، چراکه ما از پوست و گوشت و استخوان یکدیگر هستیم، زیرا بنده نیز سالهاست که قلم به دست گرفته ام، بنابراین، هرگز دری را در وزارت بهداشت به روی خبرنگاران نخواهم بست و همیشه پاسخگوی پرسش های آنان هستم.

وزیر بهداشت در پایان تاکید کرد: وزارت بهداشت و خبرنگاران در راستای تغییر سبک زندگی مردم و ارتقای شاخص های بهداشتی و سلامتی مردم، یک تیم هستند. ما با تغییر الگوی زندگی مردم باید به سمت یک آینده بهتر پیش رویم و این موضوع نه با صرف هزینه های هنگفت، بلکه با لطافت و رفتار حرفه ای، امکان پذیر است. خبرنگاران همواره بازوی اصلی وزیر بهداشت و وزارت بهداشت هستند.

air.ir/ZwqaJ8o
air.ir/Zwq6J8o