تاريخ : چهاردهم مهر 1398
ساعت : 13:44
کد : 4249
کارشناس مسئول کارتابل ترخیص الکترونیکی موارد خاص حوزه تجهیزات پزشکی از سامانه TTAC اعلام کرد:
اطلاع رسانی مجموعه راهنمای سوالات متداول ترخیص تجهیزات پزشکی در سامانه TTAC / راهنمای رفع مشکل نمایش داده شده "مجوزی برای این فرآورده صادر نشده است "
مجموعه راهنمای سوالات متداول ترخیص تجهیزات پزشکی در TTAC بصورت دوره ای اطلاع رسانی خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی، مجید اسماعیلی کارشناس مسئول کارتابل ترخیص الکترونیکی موارد خاص حوزه تجهیزات پزشکی در سامانه TTAC گفت: با توجه به سوالات شرکتها در خصوص خطاهای نمایش داده شده در سامانه TTAC در زمان ترخیص تجهیزات پزشکی در آن سامانه، مجموعه راهنمای سوالات متدوال خطاهای ترخیص تجهیزات پزشکی در TTAC به صورت دوره ای اطلاع رسانی خواهد شد.

اطلاع رسانی راهنما شماره 1:

مشکل  (ERROR): هنگامی که یک یا چند ردیف از مجموع IRC های ثبت سفارش ، در حالت "تایید نشده/علامت سوال" باشد

توضیح: پرونده هایی که در مجوزهای خود با این مشکل مواجه هستند ، امکان صدور تاییدیه سیستمی ترخیص برای آنها وجود نخواهد داشت و در زمان بارگذاری شرح کالا در سامانه ترخیص TTAC با خطای "مجوزی برای این فرآورده صادر نشده است " مواجه می گردند.

راه حل رفع خطا: در این مواقع با ویرایش مجوز و سیر مراحل تایید آن می توانند به بارگذاری مجدد فایل اکسل ترخیص مبادرت ورزیده و نسبت به ترخیص کالای خود اقدام نمایند.

تذکر: در صورتی که مجوزی دارای IRC های گروه کالایی یک و دو باشد ، می بایست برای ردیف هایی که گروه کالایی آنها دو می باشد، مابه التفاوت پرداخت نمایند.

اسماعیلی افزود: همچنین شرکتها می توانند با ارسال اطلاعات مجوز ورود و اظهار گمرکی بصورت تیکت از بخش پاسخگویی الکترونیکی در عنوان مجوز ترخیص و مشکلات مربوطه، راهنمایی لازم را دریافت نمایند.