تاريخ : بيست و پنجم ارديبهشت 1399
ساعت : 18:25
کد : 4607
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت در بازدید از خانه ای بی خبر داد:
تامین و توزیع پانسمان بیماران ای بی
دکتر شادنوش رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت در بازدید از خانه ای بی از تامین پانسمان بیماران ای بی، خبر داد.
به گزارش وبدا، دکتر مهدی شادنوش با اعلام این خبر، افزود: در پی اعمال تحریم های ظالمانه از سوی آمریکا که عمدتا سلامت بیماران خاص ما را هدف قرار داده و با استفاده از این ابزار، به دنبال پیشبرد اهداف سیاسی خودش بود، مشکلاتی در تامین انواع تجهیزات پزشکی و داروهای بیماران خاص از جمله بیماران ای بی، ایجاد شد، که با همکاری سازمان جهانی یونیسف و تلاشی که نمایندگی این سازمان در ایران انجام دادند و البته با تاثیر خوبی که ملت آلمان در این پروژه داشت، پانسمان بیماران ای بی از مبدایی که تولید کننده آن بود، تهیه و در اختیار ما قرار گرفت که به مرور و طی ماه‌ های آینده به میزان مورد نیاز بیماران توزیع می شود.

وی درخصوص تامین پانسمان بیماران ای بی در ماه های آینده و رفع نگرانی بیماران ای بی از این بابت، اظهار امیدواری کرد و گفت: ما در حال ثبت اطلاعات به روز بیماران خاص در سراسر کشور هستیم، این کار از ماه‌ های گذشته آغاز شده است و بر این اساس سامانه ‌ای طراحی شده و دارو و امکانات مورد حمایت وزارت بهداشت برای این بیماران در این سامانه ساماندهی می ‌شود.

وی افزود: برای دو گروه بیماران ام اس و پیوندی این کار در حال نهایی شدن است. امیدوارم هیچ بیماری بدون ثبت اطلاعات در این سامانه باقی نمانده باشد، اما چنانچه بیماری از گروه بیماران ام اس و پیوندی تاکنون ثبت ‌نام نکرده اند، طی روزهای آینده به معاونت های درمان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور مراجعه و حتماً اطلاعات خود را در این سامانه ثبت کنند، تا طی ماه‌ های آینده بتوانند به راحتی امکانات مورد نیازشان را دریافت و دچار مشکل نشوند.