تاريخ : هفدهم دی 1399
ساعت : 16:42
کد : 4843
معاون اجرایی و برنامه ریزی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی و نماینده حوزه تجهیزات پزشکی در بانک مرکزی و گمرک اعلام کرد:
اطلاعیه منابع ارزی / لزوم ویرایش فیش ارزی (گواهی ثبت آماری) مطابق با ارزهای در دسترس
مهندس مزینانی از منابع ارزی جدید تخصیص ارز خبر داد.
 مهندس روح اله مزینانی معاون اجرایی و برنامه ریزی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی و نماینده حوزه تجهیزات پزشکی در بانک مرکزی و گمرک گفت: با توجه به توافقات اخیر با بانک مقرر شد تخصیص ارز ثبت سفارشات تجهیزات و ملزومات پزشکی با منابع جدید از سر گرفته شود. لذا متقاضیان می‌توانند با مراجعه به بانک‌های عامل نسبت به ویرایش فیش ارزی (گواهی ثبت آماری) به کدهای کارگزاری در دسترس اقدام کنند. بنابر اعلام بانک مرکزی با توجه به اینکه اولین زمان راه اندازی سیستم نرم افزاری تخصیص ارز بانک 12 ظهر به بعد روز پنجشنبه مورخ 99/10/18 خواهد بود لذا شرکت‌ها می‌بایست متناسب با ردیف جدول آخرین نامه ارسالی به بانک مرکزی و آخرین منابع ارزی اعلامی در سامانه imed.ir نسبت به ویرایش فیش ارزی تا قبل از زمان راه اندازی سیستم نرم افزاری بانک اقدام نمایند. شایان ذکر است در صورت باقی ماندن منابع در روزهای دیگر نیز تخصیص مطابق منابع ارزی انجام خواهد شد.
 
اولویت نام ارز کد کارگزار مبلغ (میلیون دلاری) توضیحات
1 ریال عمان CBOMOMRU 36.4 **بیشترین فراوانی
2 یورو اروپا M236IRTH 24.7  
3 یوان چین KESHIRCK 10.8  
4 یورو اروپا EIHBDEHH 9.8  
5 یورو ترکیه BKBPIRTR 2.8  
6 دینار عراق TRIQIQBA 0.2 **
7 ین ژاپن BKMNIRBO 0.07  
8 وون کره جنوبی HVBKKRSE 0.07 **
9 وون کره جنوبی IBKOKRSE 0.07 **کوچکترین فراوانی

** لزوم هماهنگی و مشورت با بانک عامل قبل از تخصیص ارز  

لازم به ذکر است الباقی منابع ارزی مطابق رویه متعاقبا اعلام خواهد شد. همچنین تخصیص ارز به صورت نرم افزاری توسط بانک براساس کدهای کارگزاری مربوط به منابع موجود مذکور صورت می‌پذیرد و در صورت تخصیص ارز بصورت پیامک به متقاضیان اطلاع‌رسانی می‌گردد.