اداره تجهیزات پزشکی
پنج شنبه 5 خرداد 1401
وزیر بهداشت در حاشیه همایش سراسری معاونان غذا و داروی دانشگاه های سراسر کشور:

تشدید نظارت در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی/ مردم در صورت مشاهده تخلف، آنها را به شماره ١٩٠ گزارش دهند

تاريخ:بيست و چهارم مرداد 1397 ساعت 22:35   |   کد : 3141   |   مشاهده: 12066
وزیر بهداشت گفت: در آینده برای خریدها به شرکت‌ هایی اتکا می‌ کنیم که در روزهای سخت در کنار وزارت بهداشت ماندند.
تشدید نظارت در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی/ مردم در صورت مشاهده تخلف، آنها را به شماره ١٩٠ گزارش دهند
به گزارش وبدا، دکتر سیدحسن هاشمی در حاشیه همایش سراسری معاونان غذا و داروی دانشگاه های سراسر کشور درخصوص نظارت در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی اظهار داشت: در حوزه دارو نظارت ها شدیدتر است، اما کافی نیست. همچنین درحوزه تجهیزات پزشکی هم نظارت ها باید تشدید شود.

دکتر هاشمی افزود: بخشی از نظارت ها نرم افزاری بوده و تحت کنترل کامل است، به این صورت که هر محصولی که وارد کشور می شود کدگذاری شده و از گمرک تا مصرف کننده قابل تعقیب است.

وزیر بهداشت درخصوص نظارت دانشگاه ها خاطرنشان کرد: درعین حال دانشگاه ها نیز اهرم های نظارتی خوبی دارند، اما اینها نافی این نیست که مردم کمک نکنند، مردم درصورت مشاهده تخلف و مواردی مانند احتکار دارو، کالاها و تجهیزات پزشکی باید آنها را به شماره ١٩٠ گزارش دهند.

دکتر هاشمی تصریح کرد: تامین ارز مورد نیاز برای دارو و تجهیزات پزشکی نیز طبق قول رییس جمهور عمل خواهد شد و در این زمینه مشکلی وجود نخواهد داشت و نرخ ارز تا پایان فروردین ماه سال ٩٨ همین میزان خواهد بود.

وزیر بهداشت گفت: البته ارز دولتی به مکمل‌ های خارجی که برای بدنسازی و مصارف غیر دارویی استفاده می شوند تعلق نگرفته بلکه به مکمل ها ارز غیر رسمی تعلق می‌گیرد. ٢٢ هزار قلم دارو و تجهیزات پزشکی نیز مشمول ارز رسمی می شوند. در عین حال دولت برای تامین ارز در حوزه دارو، تجهیزات پزشکی و ملزومات مصرفی تمام پیش بینی‌ های لازم را انجام داده است.

دکتر هاشمی در پاسخ به سوالی درباره عدم همکاری برخی شرکت‌ های تولید و توزیع کننده دارو و تجهیزات پزشکی نیز بیان کرد: شخصی ‏که کاسب است، فکر آینده را هم می کند. خوش رفتاری یکی از مهمترین روش‌ های موفقیت در کسب و کار است که موجب افزایش روزافزون مشتری می شود.

وزیر بهداشت گفت: این روزها بالاخره ‏می‌ گذرد، اما بیمارستان‌ ها در جای خود باقی خواهند ماند. در نتیجه برای شرکت‌ ها که با بیمارستان ها کار می کنند و در این روزها همکاری نکردند، مجازات‌ هایی در نظر خواهیم گرفت.

‏ وزیر بهداشت با بیان اینکه در آینده نیز برای خریدها به شرکت‌ هایی اتکا می‌ کنیم که در روزهای سخت در کنار وزارت بهداشت ماندند، افزود: معمولا شرکت‌ های خرده پا و تازه کار همکاری نمی کنند و قدیمی‌ تر ها در این زمینه با اخلاق‌ تر رفتار می‌ کنند.‏

http://www.behdasht.gov.ir/179988

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/news//3141
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  32,692,967
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386