يک شنبه 6 مهر 1399

جلسه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

تاريخ:سوم بهمن 1396 ساعت 08:59   |   کد : 2633   |   مشاهده: 6824
دکترمسائلی مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل تجهیزات پزشکی در نشست مشترک با رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان کرد
جلسه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

دکترمسائلی مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل تجهیزات پزشکی در نشست مشترک با رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان کرد:

🔵 بر اساس قانون، تولیدکنندگان تجهیزات پزشکى برای تولید، باید پروانه ساخت از وزارت بهداشت داشته باشند. در همین راستا به نظر می‌رسد باید همکاری و تعامل‌مان را با مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیشتر کنیم.

🔵 وی افزود: بر اساس قانون، برای احراز ایمنی وسیله پزشکی، ما به عنوان وزارت بهداشت باید حتما نظارت داشته باشیم. زیرا اگر این نظارت وجود نداشته باشد، جرم تلقی می‌شود. گاهی شرکت‌هایی هستند که دانش بنیان شدند، اما از لحاظ متولی سلامت در حوزه تجهیزات پزشکی، آن موضوع منتج به صدور پروانه ساخت نمی‌شود. یعنی فقط یک ایده فناورانه است و با صدور پروانه ساخت فاصله دارد.

🔵 مسائلی با بیان این‌که راه موفقیت و پیشرفت کشور، توجه به شرکت‌های دانش بنیان است، ادامه داد: تقاضای ما این است که نسبت به گذشته همکاری و تعامل نزدیک‌تری داشته باشیم. البته فرآیندهای مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری چابک است. این‌که چطور می‌توان تعامل بیشتری داشت تا نتیجه آن عملکرد بهتری داشته باشد باید مورد بررسی قرار بگیرد.

🔵 مشاور وزیر بهداشت در ادامه این نشست مشترک با بیان این‌که کلمه تجهیزات پزشکی طیف گسترده‌ای از محصولات را شامل می‌شود، اظهار کرد: در حوزه دارو ۲۲ هزار ردیف قلم دارو به ثبت رسیده، اما در حوزه تجهیزات پزشکی ۲۶۰ هزار ردیف قلم وسیله پزشکی ثبت شده با IRC داریم. همچنین با تخصص‌های مختلف و حوزه‌های مختلفی از پزشکی مواجه هستیم. اسم اداره کل تجهیزات پزشکی، اداره کل است، اما شاید وسعت و گستردگی فعالیت‌مان فراتر باشد. اندازه بازار تجهیزات پزشکی ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو است که ۷۰۰ میلیون دلار آن تولید داخل است.

🔵 مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت بیان کرد: یکی از بزرگ‌ترین سوالات ما در کشور این است که چه چیزی تولید کنیم. زیرا سرمایه‌گذار داریم، اما نمی‌دانیم باید چه چیزی تولید کنیم. در نتیجه باید ابزارهایی تعریف کرد که این خلا را برطرف کنیم.

ضمائم:
مطالب مرتبط:
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News/1/2633
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  14,286,379
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386