اداره تجهیزات پزشکی
شنبه 7 خرداد 1401

الصاق برچسب اصالت کالا بر پنج دسته از تجهیزات و ملزومات پزشکی

تاريخ:هفتم بهمن 1396 ساعت 08:36   |   کد : 2652   |   مشاهده: 20765
مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت از لزوم درج برچسب اصالت کالا بر پنج دسته از تجهیزات و ملزومات پزشکی خبر داد
الصاق برچسب اصالت کالا بر پنج دسته از تجهیزات و ملزومات پزشکی

مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت از لزوم درج برچسب اصالت کالا بر پنج دسته از تجهیزات و ملزومات پزشکی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، دکتر رضا مسائلی با بیان این مطلب، گفت: به علت نگرانی بیماران، پزشکان و مصرف‌کنندگان و عرضه محصولات با کیفیت این پنج دسته از تجهیزات و ملزومات پزشکی برچسب اصالت دریافت می کنند.

وی افزود: این پنج دسته شامل تجهیزات و مواد دندانپزشکی، ملزومات آزمایشگاهی، تجهیزات و ملزومات پزشکی خانگی و عرضه شده در داروخانه ،ملزومات پزشکی نازایی و ایمپلنت های ارتوپدی است.

مشاور وزیر بهداشت ادامه داد: در الصاق برچسب اصالت مواردی الزامی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

مسائلی گفت: اولا این برچسب‌ها باید مطابق با الزامات و ویژگی‌های تعیین شده در دستورالعمل اجرایی نظام ردیابی و رهگیری و کنترل اصالت باشد. همچنین الصاق برچسب باید روی کوچک‌ترین واحد بسته‌بندی انجام شود. الصاف برچسب دارای شناسه تجمیعی مطابق دستورالعمل اجرایی باید روی سطوح بعدی بسته بندی در فرآورده‌های دارای سطوح بسته بندی بزرگ‌تر نیز انجام شود. همچنین اجرای این طرح با همکاری و مشارکت همه ذی‌نفعان و نظارت معاونت درمان و معاونت غذا و دارو و مراکز درمانی سراسر کشور صورت خواهد گرفت. سعی خواهد شد در روزهای آینده در خصوص ابعاد اجرایی این طرح بیشتر اطلاع رسانی شده و آموزش عمومی و همگانی نیز انجام شود.

 

 

ضمائم:
مطالب مرتبط:
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News/1/2652
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  32,744,382
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386