اداره تجهیزات پزشکی
دو شنبه 13 تير 1401
مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل تجهیزات پزشکی در جلسه با هیات وزارت بهداشت فرانسه:

زمینه همکاری مشترک / تمامی تجهیزات پزشکی ایرانی مبتنی بررعایت قوانین و مقررات اتحادیه اروپا است

تاريخ:بيست و يکم مهر 1397 ساعت 18:36   |   کد : 3300   |   مشاهده: 16155
در جلسه با هیات وزارت بهداشت فرانسه، اعلام زمینه همکاری مشترک گردید و بیان شد  تمامی تجهیزات پزشکی ایرانی مبتنی بررعایت قوانین و مقررات اتحادیه اروپا با نشان CE است.
زمینه همکاری مشترک / تمامی تجهیزات پزشکی ایرانی مبتنی بررعایت قوانین و مقررات اتحادیه اروپا است
به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت،  جلسه مدیر منطقه ای بهداشت کشور فرانسه در امور خاورمیانه با اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت ایران برگزار گردید.

دکتر رضا مسائلی مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در این نشست با بیان اینکه تمامی تجهیزات پزشکی که در کشور تولید و یا وارد می شوند توسط این اداره کل مدیریت و نظارت می شوند افزود: فعالیت این حوزه درمقایسه با حوزه دارو که از 20هزار قلم دارو در دنیا فقط 6 هزار نوع محصول را ثبت کرده است بسیار گسترده و وسیع است بطوری که از 500 هزار نوع محصول تجهیزات پزشکی که در دنیا وجود دارد ، 280 هزار قلم کالای آن در ایران به ثبت رسیده است و این تنوع و گستردگی در حوزه تجهیزات پزشکی را نشان می دهد.

وی تصریح کرد: در حوزه تولید دارو حدود 96 شرکت وجود دارد که تولید دارو را برعهده دارند اما در حوزه تجهیزات پزشکی حدود 1000 شرکت تجهیزات پزشکی برای تولید درایران فعالیت می کنند که از این تعداد 560 شرکت توسط ما اعتباربخشی شده و پروانه ساخت دریافت کرده اند و وارد بازارشده اند و مابقی نیز در سیر مراحل تجاری سازی محصولات خود هستند.

وی درخصوص تولیدات و واردات تجهیزات پزشکی افزود: واردات تجهیزات پزشکی توسط 6 هزار و 100 کمپانی در ایران که به ثبت رسیده است، اجازه واردات به بازار ایران را دارند و این کمپانی ها دو هزار و 200 نمایندگی فعال در ایران دارند که خدمات پس از فروش را بر عهده دارند و بسیاری از شرکت ها با سفارت فرانسه همکاری می کنند.

مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل تجهیزات پزشکی در ادامه به میزان واردات تولیدکنندگان از کشورفرانسه در سنوات گذشته و سال جاری اشاره کرد و افزود: در سال 95 ، 45 میلیون دلار، سال 96 ، 75 میلیون دلار و در 6 ماهه نخست امسال 43 میلیون دلار است که این رقم در حال افزایش است.

دکتر مسائلی تصریح کرد: این اداره کل در حوزه تولید با شرکت های فرانسه، همکاری مشترک دارد که شامل محصولاتی همچون ایمپلنت های دندانپزشکی، کیت آزمایشگاهی و کیسه خون است.

وی با تاکید براینکه تجهیزات پزشکی با شرکت های خصوصی همکاری می کند اظهار کرد: در همین راستا همکاری شرکت های فرانسوی در حوزه تولید روان تر و راحت تر خواهد بود.

وی گفت: در سال جدید انقلابی در نظام تنظیم تجهیزات پزشکی رخ داد به این معنا که تمامی نظام کنترل کیفی ما مبتنی براتحادیه اروپا است و مقرراتی که تولیدکننده باید در اتحادیه اروپا رعایت کند و نشان CE دریافت می کند را باید در ایران نیز انجام دهد که این مهم برای همکاری دوطرف ایرانی و فرانسوی بسیار ارزشمند و قابل اتکا است و ما زیرساخت های قابل اتکای آن از لحاظ علمی و فنی داریم.

وی افزود: فرصت خوبی برای سرمایه گذاری با شرکت هایی که قصد دارند در ایران فعالیت کنند پیش آمده است و باید از آن بهره کافی را ببریم.

گفتنی است، نشست مشترک مدیر منطقه ای بهداشت کشور فرانسه در امور خاورمیانه و اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت ایران در محل اداره کل تجهیزات پزشکی برگزار شد.

ضمائم:
مطالب مرتبط:
آمادگی همکاری با شرکت های ایرانی در زمینه تجهیزات پزشکی را داریم
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News/1/3300
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  33,912,098
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386