پنج شنبه 8 خرداد 1399
سرپرست گروه نظارت بر امور گمرکی و بانکی تجهیزات پزشکی اعلام کرد:

گزارش اقدامات / امکان مشاهده فهرست ثبت سفارشات اولویت یک برای دریافت ارز، جهت شفافیت عملکرد در سایت imed

تاريخ:چهاردهم آبان 1397 ساعت 17:44   |   کد : 3429   |   مشاهده: 5577
سرپرست گروه نظارت بر امور گمرکی و بانکی در شرح اقدامات گفت:فهرست ثبت سفارشات اولویت یک، که به بانک مرکزی جهت تخصیص ارز با نرخ رسمی و نیمایی ارسال شده ، برای اطلاع رسانی و شفافیت عملکرد درسایت imed.ir منتشر و قابل مشاهده است.
گزارش اقدامات / امکان مشاهده فهرست ثبت سفارشات اولویت یک برای دریافت ارز، جهت شفافیت عملکرد در سایت imed
به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، مهندس زهرا نیکخواه، سرپرست گروه نظارت بر امور گمرکی و بانکی تجهیزات پزشکی ، با تشریح فعالیت و اقدامات این گروه افزود: این گروه با هدف راهنمایی و هدایت فعالان درحوزه تجهیزات پزشکی در امور مربوط به سامانه های جامع تجارت، ttac و Epl گمرک در امور بانکی و گمرکی تشکیل شده است.

سرپرست گروه نظارت بر امور گمرکی و بانکی تجهیزات پزشکی اظهار کرد: تمامی کالاهای تجهیزات پزشکی درکمیته تخصیص ارزمورد بررسی قرار گرفته و لیست کالاهای اولویت یک مشمول دریافت ارز با نرخ رسمی مشخص شده است. این لیست به همراه تعرفه و کدهای IRC مربوط به هر کالا درسامانه های مربوطه به صورت سیستمی بروزرسانی شده است.

مهندس نیکخواه درخصوص تخصیص ارز از سوی بانک مرکزی، گفت: متقاضیان پس از ثبت درخواست خود درسامانه جامع تجارت ntsw.ir و ارسال سیستمی به سامانه ttac ، درصورت تأیید وزارت بهداشت، شماره ثبت سفارش برای این درخواست صادر می شود و در صوتی که متقاضی برای تخصیص ارز دچار مشکلی شود باید شماره ثبت سفارش خود را در سامانه اعلام مشکلات (ثبت سفارش، بانک، گمرک) در پورتال imed.ir با عنوان مشکل بانکی/ عدم تخصیص ارز ثبت کند که درخواست ها برای بانک مرکزی به منظور تخصیص ارز ارسال می شود.

وی تصریح کرد: فهرست ثبت سفارشات اولویت یک، که به بانک مرکزی جهت تخصیص ارز با نرخ رسمی و نیمایی ارسال شده است،برای اطلاع رسانی و شفافیت عملکرد فعالیت های این گروه درسایت imed.ir منتشر و قابل مشاهده است.

مهندس نیکخواه درخصوص کالاهایی که دارای نقص اصل مدارک بوده یا منتظر تخصیص ارز هستند گفت: شرکت ها می توانند برای تسریع در ترخیص این پرونده ها از مسیر ترخیص با حداقل اسناد استفاده کنند که اداره کل تجهیزات پزشکی پس از دریافت درخواست شرکت و گذراندن فرآیند مشخص و اعلام شده، نامه ترخیص با حداقل اسناد را به گمرک صادر می کند.

سرپرست گروه نظارت بر امور گمرکی و بانکی تجهیزات پزشکی یاد آور شد: به منظور اطلاع رسانی به فعالان حوزه تجهیزات پزشکی آخرین اخبار و مصوبات درخصوص تخصیص ارز در سایت اداره کل منتشر و سوالات متداولی که در این حوزه وجود دارد به صورت پرسش و پاسخ در لینک سوالات متداول ارزی قرار داده می شود. همچنین در نظر داریم لینک اختصاصی گروه نظارت بر امور گمرکی و بانکی را در سایت imed برای سهولت دستیابی شرکت ها به اخبار و موضوعات مربوط به این گروه قراردهیم.

وی ازتامین کنندگان تجهیزات پزشکی درخواست کرد: قبل ازمراجعه حضوری یا پیگیری درخواست های خود، مطالب سایت اداره کل تجهیزات پزشکی را مطالعه کنند.

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://imed.ir/News/1/3429
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  10,862,544
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420           66724386