اخبار | وزیر بهداشت: کارنامه موفق وزارت بهداشت در تحقق اقتصاد مقاومتی/اميدواري به توليد ٩٠درصدی تجهيزات پزشكی بيمارستانها توسط شركتهای داخلی

کد: 17547-2298      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۶ جمعه ۲۹ ارديبهشت   تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶ جمعه ۲۹ ارديبهشت    تعداد بازدید : 680

وزیر بهداشت:

کارنامه موفق وزارت بهداشت در تحقق اقتصاد مقاومتی/اميدواري به توليد ٩٠درصدی تجهيزات پزشكی بيمارستانها توسط شركتهای داخلی

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پیشرفت کشور را در زمینه تولید تجهیزات پزشکی غرور آفرین عنوان کرد و گفت: اقدامات و فعالیت های خوبی در زمینه تولید تجهیزات پزشکی در کشور انجام شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سازمان غذا و دارو " ایفدانا "، دکتر سیدحسن هاشمی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه تجهیزات پزشکی در نمایشگاه بین‌المللی تهران افزود: اکنون بیش از٨٠ درصد تجهیزات مورد نیاز 585 بیمارستان در کشور توسط تولیدات شرکت های داخلی تامین می شود.
وی با بیان اینکه امیدوارم بیش از 90 درصد تجهیزات پزشکی بیمارستان ‌ها به وسیله شرکت‌های داخلی تولید شود، گفت: در طول اجرای طرح تحول نظام سلامت، 24 هزار تخت بیمارستانی به مجموع تخت های بیمارستانی کشور افزوده شده که تجهیزات آن توسط شرکت ‌های داخلی در اختیار بیمارستان ‌های کشور قرار گرفته و این مساله سبب کمک به توسعه تولید کالاهای داخلی است.
دکتر هاشمی با بیان اینکه یکی از کارنامه ‌های موفق در زمینه اقتصاد مقاومتی متعلق به وزارت بهداشت است و با اجرای طرح تحول در این زمینه گام های زیادی برداشته شده، افزود: وزارت بهداشت تاکنون دو هزار و 500 میلیارد تومان از شرکت های دانش بنیان خرید داشته و شرکت های دانش بنیان امروز به مرحله ‌ای رسیده اند که باید بیش از پیش کیفیت را ارتقا دهند و زمینه حضور آنها در بازارهای منطقه فراهم شود.
وزیر بهداشت با اشاره به اهمیت سلامت مردم تصریح کرد: تجهیزات پزشکی تولید داخل باید از کیفیت بالایی برخوردار و مطابق استاندارد‌های بین‌المللی باشد زیرا این نوع تجهیزات در انجام مناسب اقدامات درمانی پزشکی بسیار اثرگذار است.
وی تصریح کرد: تولید کالاهای داخلی رو به پیشرفت است و اکنون شرکت‌ های تولید کننده داخلی در مرحله‌ ای قرار گرفته ‌اند که باید کیفیت خود را ارتقا بخشند تا سهم عمده‌ای در بازارهای منطقه و بین‌المللی کسب کنند.
بیستمین نمایشگاه تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی، صنایع دارویی و گردشگری سلامت (ایران هلث) از 25 تا 28 اردیبهشت ماه از 10 تا 18 در محل نمایشگاه بین المللی تهران دایر شده بود که دیروز به کار خود پایان داد.

http://ifdana.fda.gov.ir/content/14351

نظر شما :
captcha
  • پايگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای
  • اطلاع رسانی imed.ir
  • کانال سازمان غذا و دارو
  • کانال وزارت بهداشت
  • سامانه جامع تجارت ایران